Julie Caplin svým vyprávěním probouzí nezkrotnou touhu cestovat, ale také ochutnávat pokrmy, o kterých píše

30.01.2023 | Recenze
Julie Caplin svým vyprávěním probouzí nezkrotnou touhu cestovat, ale také ochutnávat pokrmy, o kterých píše

Irské speciality, skvělé drinky, hutné pivo, uklidňující zeleň, to vše nabízí nový román Domek v Irsku. A nebyla by to pořádná romantika, kdyby autorka nepřihodila také velkou špetku lásky.

Spisovatelka a milovnice cestování Julie Caplinová už vzala čtenáře na mnohá místa. Brouzdali jsme se Kodaní, v Tokiu ochutnávali čaj, pekli dobroty v Brooklynu. A také jsme pili horkou čokoládu v Chatě ve Švýcarsku spolu s Minou. V novém pokračování oblíbené série Romantické útěky vyrazíme objevovat irský venkov s Mininou sestrou Hannah.

Hannah opustila úspěšnou práci právničky, sbalila kufry a odjela na kurz vaření v irském hrabství Kerry. Šest týdnů na zeleném ostrově bude to pravé pro její vystresovanou duši a tělo. Navíc je jí skoro třicet a stále neumí pořádně vařit. Samozřejmě nezůstane jen u vaření, ještě před odjezdem do Kerry se totiž Hannah zastaví na prohlídku Dublinu. A potká Conora, záhadného a přitažlivého muže s nejkrásnějšíma modrýma očima. Hannah si dovolí malé dobrodružství, vždyť, co se stane v Dublinu, zůstane v Dublinu. A další den prostě odjede na vysněný kurz. Jenže, to bychom nesměli být v Irsku, kde není nikde daleko a o náhody tu není nouze... Jak dopadne dobrodružství, okořeněné o hromadu dobrého jídla (a velmi kvalitních irských polibků), to už prozradí román Domek v Irsku.

Julia Caplinová je podle vlastních slov závislá na cestování, dobrém jídle a dokonalém ginu. Jako PR ředitelka se několik let potloukala Evropou a nabízela nejlepším gastrožurnalistům nejrůznější evropská gastronomická nebe. Právě na základě těchto objevných cest za lahodným jídlem a pitím se pustila do série Romantické útěky.

Její vyprávění ve vás vždy probudí touhu vyrazit ven a prožít něco výjimečného. Domek v Irsku není výjimkou a potěší všechny čtenářky lačnící po příbězích s dobrým koncem.

Ke čtení si připravte pohodlné křeslo, krabici oblíbených sušenek a ideálně hlt dobré irské whiskey, která spolu s příběhem rozehřeje vaše srdce. Slainté, tedy na zdraví, a honem s Hannah do Irska!

Text: Helena Herynková
Foto: se svolením Grada Publishing

Nepřehlédněte

Vykouzlete si letní náladu knihou! Moje velké řecké léto a Toskánské dědictví: Dvě knižní novinky, které vás přenesou na sluncem zalitý jih Evropy

17.05.2024 | Tipy na knihy

Tim Weaver: „Mám obrovské štěstí, že se psaní můžu věnovat na plný úvazek.“ V květnu vychází už třináctý díl detektivní série o Davidu Rakerovi

16.05.2024 | Rozhovory

Šikmý kostel: Literární zpráva o kraji, kde to bylo všechno trochu jinak. Knižní fenomén rozebírá ve svém eseji publicista a pedagog Martin Groman

15.05.2024 | Ostatní

Žhavá láska mezi krasobruslařkou a kapitánem hokejového týmu: Kniha Na ledě by neměla uniknout žádné fanynce romantického bestselleru Hypotézy lásky

14.05.2024 | Recenze

„Česko mi přirostlo k srdci,“ říká Julie Caplinová. Oblíbená spisovatelka v rozhovoru prozradila, že právě odevzdala rukopis příběhu, který se odehrává v Praze

13.05.2024 | Rozhovory

magazín knihkupec

je nezávislý tištěný měsíčník přinášející informace o knižních novinkách, rovněž ale o důležitých událostech ze světa kultury a umění.

Tento portál je neúplným zrcadlem jeho redakčního obsahu. Některé články, recenze, knižní ukázky a pod. vycházejí pouze v jeho tištěné podobě. Pro tu ovšem musíte navštívit některé kamenné knihkupectví, kde jej dostanete zdarma ke svému nákupu.