Julie Caplin svým vyprávěním probouzí nezkrotnou touhu cestovat, ale také ochutnávat pokrmy, o kterých píše

30.01.2023 | Recenze
Julie Caplin svým vyprávěním probouzí nezkrotnou touhu cestovat, ale také ochutnávat pokrmy, o kterých píše

Irské speciality, skvělé drinky, hutné pivo, uklidňující zeleň, to vše nabízí nový román Domek v Irsku. A nebyla by to pořádná romantika, kdyby autorka nepřihodila také velkou špetku lásky.

Spisovatelka a milovnice cestování Julie Caplinová už vzala čtenáře na mnohá místa. Brouzdali jsme se Kodaní, v Tokiu ochutnávali čaj, pekli dobroty v Brooklynu. A také jsme pili horkou čokoládu v Chatě ve Švýcarsku spolu s Minou. V novém pokračování oblíbené série Romantické útěky vyrazíme objevovat irský venkov s Mininou sestrou Hannah.

Hannah opustila úspěšnou práci právničky, sbalila kufry a odjela na kurz vaření v irském hrabství Kerry. Šest týdnů na zeleném ostrově bude to pravé pro její vystresovanou duši a tělo. Navíc je jí skoro třicet a stále neumí pořádně vařit. Samozřejmě nezůstane jen u vaření, ještě před odjezdem do Kerry se totiž Hannah zastaví na prohlídku Dublinu. A potká Conora, záhadného a přitažlivého muže s nejkrásnějšíma modrýma očima. Hannah si dovolí malé dobrodružství, vždyť, co se stane v Dublinu, zůstane v Dublinu. A další den prostě odjede na vysněný kurz. Jenže, to bychom nesměli být v Irsku, kde není nikde daleko a o náhody tu není nouze... Jak dopadne dobrodružství, okořeněné o hromadu dobrého jídla (a velmi kvalitních irských polibků), to už prozradí román Domek v Irsku.

Julia Caplinová je podle vlastních slov závislá na cestování, dobrém jídle a dokonalém ginu. Jako PR ředitelka se několik let potloukala Evropou a nabízela nejlepším gastrožurnalistům nejrůznější evropská gastronomická nebe. Právě na základě těchto objevných cest za lahodným jídlem a pitím se pustila do série Romantické útěky.

Její vyprávění ve vás vždy probudí touhu vyrazit ven a prožít něco výjimečného. Domek v Irsku není výjimkou a potěší všechny čtenářky lačnící po příbězích s dobrým koncem.

Ke čtení si připravte pohodlné křeslo, krabici oblíbených sušenek a ideálně hlt dobré irské whiskey, která spolu s příběhem rozehřeje vaše srdce. Slainté, tedy na zdraví, a honem s Hannah do Irska!

Text: Helena Herynková
Foto: se svolením Grada Publishing

Nepřehlédněte

Vařečkou proti válce: Hrdinky historického románu Na kuchyňské frontě předvádějí vrcholné kuchařské umění z potravin na přídělový systém

26.09.2023 | Recenze

Kvalitní literatura pro dlouhé podzimní večery: Novinka Ráj od nositele Nobelovy ceny za literaturu a další tituly, které se jistě zařadí mezi nejlepší knihy vašeho života

25.09.2023 | Tipy na knihy

U těchto příběhů se vám napětím rozbuší srdce: Tři tipy na temné knihy, jako stvořené pro podzimní čtení

24.09.2023 | Tipy na knihy

Josef Káďa Kadeřábek doporučuje svou novou knihu fanouškům seriálu Volha: "Na panáka myslivecké na ledu se dalo trochu skotské whisky jenom nahoru, takzvaně na plavanou. A host nic nepoznal."

23.09.2023 | Rozhovory

Královna českého hororu – Kateřina Surmanová: Autorka bestselleru Šepot z lesa přichází s děsivou novinkou, která se odehrává na jižní Moravě

22.09.2023 | Tipy na knihy

magazín knihkupec

je nezávislý tištěný měsíčník přinášející informace o knižních novinkách, rovněž ale o důležitých událostech ze světa kultury a umění.

Tento portál je neúplným zrcadlem jeho redakčního obsahu. Některé články, recenze, knižní ukázky a pod. vycházejí pouze v jeho tištěné podobě. Pro tu ovšem musíte navštívit některé kamenné knihkupectví, kde jej dostanete zdarma ke svému nákupu.