Lucie Zelinková: Sdílím radost z knih i střípky svého života

05.10.2021 | Influenceři
Lucie Zelinková: Sdílím radost z knih i střípky svého života

Lucie Zelinková pracuje jako marketérka a influencerka. V rozhovoru nám odpověděla také na, podle jejích slov, třaskavou otázku – kolik knih přečte za rok. Nechte se ovlivnit nejsledovanější českou knižní influencerkou. (text: Lucie Zelinková, foto: se souhlasem Lucie Zelinkové)

Jak byste charakterizoval/a obsah vašeho instagramového profilu?
Sdílím svoji vášeň pro knihy, svoji radost z nových a z dobrých knížek. Snažím se inspirovat ke čtení, k hledání si chvilky pro sebe a pro knihu. A taky se snažím, aby moji sledující měli díky mému obsahu přehled o tom, jaké nové knížky právě vyšly a jestli stojí za to ztrácet s nimi čas.
Sdílím i kousky svého života – své fuckupy i obyčejné denní radosti. Snažím se otevírat témata, která jdou takzvaně proti srsti a zároveň být místem, kde se člověk pobaví. Otevírám hodně ze svého světa a chci být platformou, kde nic, co trápí lidi kolem, není tabu.

Jaký žánr osobně preferujete?
Nejčastěji mě potkáte se společenským románem v ruce. Baví mě současné příběhy, současná témata a současní lidé.

Nejoblíbenější kniha?
​​​​​​​Každé období má tu svou, ale kdybych měla jmenovat, je to cokoli z pera Delphine de Vigan. Z českých vod mým světem mnohokrát pohnula Petra Soukupová.

Největší knižní překvapení této doby?
​​​​​​​Kniha Poupátka Hany Lehečkové. Vynikající, trefná, odvážná, potřebná. Lehečková napsala o zneužívání dětí v dětském kroužku, použila vlastní zkušenost a zasadila ji do autentického sídliště devadesátých let. Must read.

Kolik přečtete ročně knih?
Třaskavá otázka, upřímně nemám zdání, nepočítám to a přečtené knihy si nikam nezaznamenávám, tedy krom mého Instagramu, ale odhaduji, že jich bude tak kolem stovky.

Lucii najdete na Instagramu jako @luciezel.

Nepřehlédněte

Dekadentní fantasy příběh jiskří sexuálním napětím a je plný šťavnaté magie

29.09.2022 | Recenze

Michal Viewegh oslaví šedesáté narozeniny a zúčastní se udílení státních vyznamenání na Pražském hradě

28.09.2022 | Ostatní

Martin Pilař: Abych vydal druhou audioknihu, prodal jsem auto

27.09.2022 | Rozhovory

Oceňovaná kniha inspirovaná životem Williama Shakespeara, jeho jméno v ní však nenajdete

26.09.2022 | Knižní zajímavosti

Hana Robinson: Ráda bych šla na skleničku s Alenou Mornštajnovou

25.09.2022 | Rozhovory

magazín knihkupec

je nezávislý tištěný měsíčník přinášející informace o knižních novinkách, rovněž ale o důležitých událostech ze světa kultury a umění.

Tento portál je neúplným zrcadlem jeho redakčního obsahu. Některé články, recenze, knižní ukázky a pod. vycházejí pouze v jeho tištěné podobě. Pro tu ovšem musíte navštívit některé kamenné knihkupectví, kde jej dostanete zdarma ke svému nákupu.