Kamila Víšková: Nechávám sledující nahlédnout do svého života

12.11.2021 | Influenceři
Kamila Víšková: Nechávám sledující nahlédnout do svého života

Kamila pracuje jako marketingová specialistka. A mimo práce se na sítích baví svým vlastním bookstagramem. Co u ní najdete a jaké knihy doporučuje, nám prozradila v krátkém rozhovoru. (text: Kamila Víšková, foto: se souhlasem Kamily Víškové)

Jak byste charakterizoval/a obsah vašeho instagramového profilu?
Na Instagramu primárně sdílím knižní tipy. Ale postupem času jsem se rozhodla zařadit i neknižní obsah. Nechávám své sledující nahlédnout do svého života. Sdílím zážitky z dovolené a výletů, ale ukazuji i své běžné dny. I tak ale chci, aby knižní obsah na mém profilu dominoval.

Jaký žánr osobně preferujete?
Nejraději čtu současnou českou a světovou beletrii. Tu ráda prokládám detektivkami, oblíbila jsem si zejména severskou krimi. Občas zkusím vykročit ze své komfortní zóny, takže přečtu třeba fantasy nebo sci-fi. Často narazím i mimo svůj oblíbený žánr na knihu, která mi opravdu sedne.

Nejoblíbenější kniha?
Jedna z nejtěžších otázek na knihomola! Ale asi na ní umím odpovědět. Je to Jméno růže od Umberta Eca. Tuto knihu mohu číst stále dokola a pokaždé v ní objevím něco nového a zároveň mi i něco nového dá. Dokonce jsem před lety začala tuto knihu sbírat v různých vydáních a jazycích. Když jedu na dovolenou do země, kde jsem ještě nebyla, moje kroky pokaždé vedou do knihkupectví pro místní vydání Jména růže.

Největší knižní překvapení této doby?
V poslední době mě nejvíce zaujala Poupátka od Hany Lehečkové. Jedná se o velmi silný román plný náročných, avšak důležitých témat. Haně Lehečkové se navíc skvěle podařilo vykreslit jedenáctiletou hlavní hrdinku a její svět. Poupátka jsem začínala číst bez větších očekávání a dočetla jsem je jako jednu z nejlepších knih letošního roku.

Kolik přečtete ročně knih?
Ročně přečtu kolem 100 knih. Je to sice vysoké množství, já bych však ráda přečetla ještě více. Vždyť vychází tolik skvělých knih!

Kamilu najdete na Instagramu jako @hlavaplnaknih

 

Nepřehlédněte

Julie Caplin svým vyprávěním probouzí nezkrotnou touhu cestovat, ale také ochutnávat pokrmy, o kterých píše

30.01.2023 | Recenze

Bianca Bellová získala několik prestižních literárních cen, román Ostrov v audioknižní podobě zvárnili Taťjana Medvecká a Jan Vlasák

29.01.2023 | Recenze

Jeffery Deaver stvořil nyní již legendárního detektivka Lincolna Rhyma, jeho filmovou podobu ztvárnil Denzel Washington

28.01.2023 | Seriál detektivové

Martin Servaz je oblíbený kriminalista Bernarda Miniera, nový případ odstartuje nahý mladík s maskou jelena na hlavě

27.01.2023 | Recenze

O Životické tragédii se ve školách neučí, vyprávění pamětníků podmanivě zaznamenala Karin Lednická, autorka Šikmého kostela

26.01.2023 | Recenze

magazín knihkupec

je nezávislý tištěný měsíčník přinášející informace o knižních novinkách, rovněž ale o důležitých událostech ze světa kultury a umění.

Tento portál je neúplným zrcadlem jeho redakčního obsahu. Některé články, recenze, knižní ukázky a pod. vycházejí pouze v jeho tištěné podobě. Pro tu ovšem musíte navštívit některé kamenné knihkupectví, kde jej dostanete zdarma ke svému nákupu.