Hana Kyliánková: Nejraději mám českou současnou prózu

10.01.2022 | Influenceři
Hana Kyliánková: Nejraději mám českou současnou prózu

Hana Kyliánková pracuje jako učitelka na gymnáziu, momentálně si ale užívá mateřskou dovolenou. Na Instagramu se dělí o knižní tipy a minirecenze. Jaké knížky ráda čte, kolik jich ročně přečte a na kterou knihu nedá dopustit, to už se dozvíte v rozhovoru. (text: Hana Kyliánková, foto: se souhlasem Hany Kyliánkové)

Jak byste charakterizovala obsah vašeho instagramového profilu?
Můj instagramový profil je zaměřený čistě na knihy, hlavní náplní jsou minirecenze a doporučení na mnou přečtené knihy, často také na audioknihy.

Jaký žánr osobně preferujete?
Momentálně nejvíce preferuji současnou českou prózu, ráda ale sáhnu i po té světové (to však většinou na doporučení, sama světovou produkci nejsem schopna usledovat) a ráda bych si rozšířila obzory na poli současné české poezie.

Nejoblíbenější kniha?
To je pro každého milovníka knih ta nejtěžší otázka a ani já na ni nedokážu odpovědět. Do výběru toho nejlepšího by se ale určitě propašoval Hastrman Miloše Urbana, Válka s mloky Karla Čapka a z úplně jiného soudku třeba Osvícení Stephena Kinga. Z audioknih mě pak napadají Žítkovské bohyně nebo Růže pro Algernon.

Největší knižní překvapení této doby?
Konec podcastu Liberatura s Jonášem Zbořilem, to nesu opravdu těžce.

Kolik přečtete ročně knih?
Kolem šedesáti.

Hanku najdete na Instagramu jako @hankathebookworm.

Nepřehlédněte

"Píšu v noční košili a v županu a občas u toho mám zapnutou televizi." Halina Pawlowká v nové knize Rande s humorem sobě vlastním popisuje, co vše se může přihodit na schůzce dvou lidí

10.12.2023 | Rozhovory

Grafický román – multifunkční dárek (nejen) pro nečtenáře. Už dávno neplatí, že v komiksech najdete jen superhrdiny

09.12.2023 | Tipy na knihy

„Tátova hudba a duše byly s tímhle časoprostorem neoddělitelně spjaté,“ říká o skladateli Karlu Svobodovi jeho syn Petr. Právě vyšla jeho výpravná biografie o otci

08.12.2023 | Rozhovory

Oppenheimer – Americký Prométheus: Právě z této knihy čerpal Christopher Nolan při psaní scénáře ke svému filmovému hitu o americkém fyzikovi

07.12.2023 | Recenze

Robert Bryndza: "V Česku si připadám jako rocková hvězda." Autor thrillerů, ze kterých se pravidelně stávají bestsellery, ve volném čase nejraději čte historické romány a sci-fi

06.12.2023 | Rozhovory

magazín knihkupec

je nezávislý tištěný měsíčník přinášející informace o knižních novinkách, rovněž ale o důležitých událostech ze světa kultury a umění.

Tento portál je neúplným zrcadlem jeho redakčního obsahu. Některé články, recenze, knižní ukázky a pod. vycházejí pouze v jeho tištěné podobě. Pro tu ovšem musíte navštívit některé kamenné knihkupectví, kde jej dostanete zdarma ke svému nákupu.