Hana Kyliánková: Nejraději mám českou současnou prózu

10.01.2022 | Influenceři
Hana Kyliánková: Nejraději mám českou současnou prózu

Hana Kyliánková pracuje jako učitelka na gymnáziu, momentálně si ale užívá mateřskou dovolenou. Na Instagramu se dělí o knižní tipy a minirecenze. Jaké knížky ráda čte, kolik jich ročně přečte a na kterou knihu nedá dopustit, to už se dozvíte v rozhovoru. (text: Hana Kyliánková, foto: se souhlasem Hany Kyliánkové)

Jak byste charakterizovala obsah vašeho instagramového profilu?
Můj instagramový profil je zaměřený čistě na knihy, hlavní náplní jsou minirecenze a doporučení na mnou přečtené knihy, často také na audioknihy.

Jaký žánr osobně preferujete?
Momentálně nejvíce preferuji současnou českou prózu, ráda ale sáhnu i po té světové (to však většinou na doporučení, sama světovou produkci nejsem schopna usledovat) a ráda bych si rozšířila obzory na poli současné české poezie.

Nejoblíbenější kniha?
To je pro každého milovníka knih ta nejtěžší otázka a ani já na ni nedokážu odpovědět. Do výběru toho nejlepšího by se ale určitě propašoval Hastrman Miloše Urbana, Válka s mloky Karla Čapka a z úplně jiného soudku třeba Osvícení Stephena Kinga. Z audioknih mě pak napadají Žítkovské bohyně nebo Růže pro Algernon.

Největší knižní překvapení této doby?
Konec podcastu Liberatura s Jonášem Zbořilem, to nesu opravdu těžce.

Kolik přečtete ročně knih?
Kolem šedesáti.

Hanku najdete na Instagramu jako @hankathebookworm.

Nepřehlédněte

Julie Caplin svým vyprávěním probouzí nezkrotnou touhu cestovat, ale také ochutnávat pokrmy, o kterých píše

30.01.2023 | Recenze

Bianca Bellová získala několik prestižních literárních cen, román Ostrov v audioknižní podobě zvárnili Taťjana Medvecká a Jan Vlasák

29.01.2023 | Recenze

Jeffery Deaver stvořil nyní již legendárního detektivka Lincolna Rhyma, jeho filmovou podobu ztvárnil Denzel Washington

28.01.2023 | Seriál detektivové

Martin Servaz je oblíbený kriminalista Bernarda Miniera, nový případ odstartuje nahý mladík s maskou jelena na hlavě

27.01.2023 | Recenze

O Životické tragédii se ve školách neučí, vyprávění pamětníků podmanivě zaznamenala Karin Lednická, autorka Šikmého kostela

26.01.2023 | Recenze

magazín knihkupec

je nezávislý tištěný měsíčník přinášející informace o knižních novinkách, rovněž ale o důležitých událostech ze světa kultury a umění.

Tento portál je neúplným zrcadlem jeho redakčního obsahu. Některé články, recenze, knižní ukázky a pod. vycházejí pouze v jeho tištěné podobě. Pro tu ovšem musíte navštívit některé kamenné knihkupectví, kde jej dostanete zdarma ke svému nákupu.