Hana Kyliánková: Nejraději mám českou současnou prózu

10.01.2022 | Influenceři
Hana Kyliánková: Nejraději mám českou současnou prózu

Hana Kyliánková pracuje jako učitelka na gymnáziu, momentálně si ale užívá mateřskou dovolenou. Na Instagramu se dělí o knižní tipy a minirecenze. Jaké knížky ráda čte, kolik jich ročně přečte a na kterou knihu nedá dopustit, to už se dozvíte v rozhovoru. (text: Hana Kyliánková, foto: se souhlasem Hany Kyliánkové)

Jak byste charakterizovala obsah vašeho instagramového profilu?
Můj instagramový profil je zaměřený čistě na knihy, hlavní náplní jsou minirecenze a doporučení na mnou přečtené knihy, často také na audioknihy.

Jaký žánr osobně preferujete?
Momentálně nejvíce preferuji současnou českou prózu, ráda ale sáhnu i po té světové (to však většinou na doporučení, sama světovou produkci nejsem schopna usledovat) a ráda bych si rozšířila obzory na poli současné české poezie.

Nejoblíbenější kniha?
To je pro každého milovníka knih ta nejtěžší otázka a ani já na ni nedokážu odpovědět. Do výběru toho nejlepšího by se ale určitě propašoval Hastrman Miloše Urbana, Válka s mloky Karla Čapka a z úplně jiného soudku třeba Osvícení Stephena Kinga. Z audioknih mě pak napadají Žítkovské bohyně nebo Růže pro Algernon.

Největší knižní překvapení této doby?
Konec podcastu Liberatura s Jonášem Zbořilem, to nesu opravdu těžce.

Kolik přečtete ročně knih?
Kolem šedesáti.

Hanku najdete na Instagramu jako @hankathebookworm.

Nepřehlédněte

Vstupte do života jednoho z nejoblíbenějších herců dnešní doby. Alan Rickman vás ve svých denících vezme na dovolenou, ale i na natáčení Harryho Pottera

31.05.2023 | Ostatní

Pavel Tomeš je nejen stand-up komik, ale také spisovatel a sám sobě nakladatelem. Jeho poslední kniha získala Kosmas Cenu čtenářů v rámci Magnesie Litery

30.05.2023 | Rozhovory

Romány, v nichž vystupují silné ženské hrdinky, které boří stereotypy a bojují za rovnoprávné vzdělávání mužů a žen

29.05.2023 | Ostatní

Své příběhy nepovažuji za čistokrevnou romantiku, označila bych je spíš jako společenské romány, říká Ruth Kvarnström-Jonesová

28.05.2023 | Rozhovory

C. J. Tudor napsala sbírku hororových povídek, při jejichž čtení vás bude mrazit v zádech. Skutečnost však může být mnohem znepokojivější než fikce

27.05.2023 | Recenze

magazín knihkupec

je nezávislý tištěný měsíčník přinášející informace o knižních novinkách, rovněž ale o důležitých událostech ze světa kultury a umění.

Tento portál je neúplným zrcadlem jeho redakčního obsahu. Některé články, recenze, knižní ukázky a pod. vycházejí pouze v jeho tištěné podobě. Pro tu ovšem musíte navštívit některé kamenné knihkupectví, kde jej dostanete zdarma ke svému nákupu.