Dramatický román Mony Kasten se čtenářům vryje pod kůži a dlouho tam zůstane. I díky citlivě zpracovanému bolestivému námětu prožijete s hrdiny každou emoci

17.05.2023 | Knižní zajímavosti
Dramatický román Mony Kasten se čtenářům vryje pod kůži a dlouho tam zůstane. I díky citlivě zpracovanému bolestivému námětu prožijete s hrdiny každou emoci

Rodačka z Hamburku a milovnice čokolády Mona Kasten se řadí mezi nejvýznamnější průkopnice New Adult literatury. Za jejím úspěchem bezpochyby stojí autentický styl psaní, postavy, s nimiž se čtenáři lehce ztotožní a schopnost vyvolávat hluboké emoce.

Určitě si vzpomínáte na pětidílnou sérii Začít znovu, jež v podstatě přes noc vystřelila do té doby neznámou Monu Kasten na vrchol, i neméně úspěšnou trilogii Maxton Hall. Dnes je nám ctí představit vám knihu Osamělé srdce, první díl její nejnovější série Scarlet Luck.

Další slow-burn romantika o první lásce? Kdepak!
Rosie je po zjištění, že kapela Scarlet Luck přijala pozvání do její rozhlasové show, štěstím bez sebe. Na rozhovor se řádně připraví, avšak kvůli nešťastné příhodě jej musí předčasně ukončit. Vývoj událostí se nelíbí skalním fanouškům a Rosie se stává obětí kyberšikany. Bohužel nezůstane jen u anonymních výhružek a příznivci kapely dívku napadnou také osobně. Kluci se rozhodnou Rosie pomoct a na znamení příměří ji zvou na koncert. A tak se mladá moderátorka opět setkává s Adamem – bubeníkem, kterého už roky obdivuje.

Adam je pro celý svět záhadou. Ví se o něm jen to, že nesnáší dotyky. Vnímavá Rosie však vidí mnohem víc než ostatní. Z jeho pohledu cítí tolik bolesti, že by se v ní mohla utopit. Rozum jí napovídá, že se k němu nemůže nikdy přiblížit. Co má ale dělat, když její srdce říká něco jiného?

První ohlasy
V záplavě pozitivních hodnocení Osamělého srdce nenajdete téměř žádný negativní komentář. Věrní fanoušci Mony Kasten vyzdvihují především silný příběh, jemuž autorka humornými pasážemi dodala tolik potřebnou lehkost, jedinečné hlavní postavy či citlivě zpracovaný bolestivý námět.

Dramatický román o mladé lásce, jež má v cestě mnoho překážek, se vám vryje pod kůži. A pravděpodobně tam dlouho zůstane. Hluboké myšlenky, životní moudra a důležitá témata která Mona do autenticky vykresleného příběhu šikovně zakomponovala, ve vás budou rezonovat dnem i nocí. Děj vás pohltí natolik, že s Rosie a Adamem prožijete každičkou emoci. Vztek, smutek, dojetí, lásku i naději. A možná, že stejně jako někteří z prvních čtenářů budete mít pocit, že Adamův životní příběh je tak trochu o vás a uvědomíte si, že ať prožíváte cokoliv, nejste jediní.

Je třeba dodávat něco dalšího? Ne. Zdá se, že Mona Kasten nikdy nezklame.

Mona Kasten (* 1992)
Německá autorka new adult bestsellerů, která do povědomí českých čtenářek vstoupila pětidílnou sérií knih Začít znovu. Studovala knihovní a informační management, než se začala zcela věnovat psaní.

Svou cestu ke slávě začala jako mnoho dalších žen ze své generace díky YouTube na svém kanálu Peachgalore. Několik let na svém blogu psala o všem, co ji zajímalo, především o knihách. Pak si mladá autorka splnila svůj dávný sen. Protože nejen, že hodně četla, ale i psala. Debutovala roku 2014 svým prvním milostným románem. V roce 2018 se její romány Zachraň mě a Zachraň se umístily na prvním a druhém místě paperbackových bestsellerů.

Text: Marie Svobodová
Foto: Štěpánka Levá

Nepřehlédněte

Vstupte do života jednoho z nejoblíbenějších herců dnešní doby. Alan Rickman vás ve svých denících vezme na dovolenou, ale i na natáčení Harryho Pottera

31.05.2023 | Ostatní

Pavel Tomeš je nejen stand-up komik, ale také spisovatel a sám sobě nakladatelem. Jeho poslední kniha získala Kosmas Cenu čtenářů v rámci Magnesie Litery

30.05.2023 | Rozhovory

Romány, v nichž vystupují silné ženské hrdinky, které boří stereotypy a bojují za rovnoprávné vzdělávání mužů a žen

29.05.2023 | Ostatní

Své příběhy nepovažuji za čistokrevnou romantiku, označila bych je spíš jako společenské romány, říká Ruth Kvarnström-Jonesová

28.05.2023 | Rozhovory

C. J. Tudor napsala sbírku hororových povídek, při jejichž čtení vás bude mrazit v zádech. Skutečnost však může být mnohem znepokojivější než fikce

27.05.2023 | Recenze

magazín knihkupec

je nezávislý tištěný měsíčník přinášející informace o knižních novinkách, rovněž ale o důležitých událostech ze světa kultury a umění.

Tento portál je neúplným zrcadlem jeho redakčního obsahu. Některé články, recenze, knižní ukázky a pod. vycházejí pouze v jeho tištěné podobě. Pro tu ovšem musíte navštívit některé kamenné knihkupectví, kde jej dostanete zdarma ke svému nákupu.