Čtvrtý ročník Knižního festivalu Ostrava odstartuje v živém vysílání ČRo Dvojka - Karin Lednická, je tváří letošního ročníku

17.02.2023 | Knižní zajímavosti
Čtvrtý ročník Knižního festivalu Ostrava odstartuje v živém vysílání ČRo Dvojka - Karin Lednická, je tváří letošního ročníku

Milovníci knih mohou letos navštívit již čtvrtý ročník Knižního festivalu Ostrava, který nabízí velmi nabitý program s výjimečnými hosty nejen ze světa knih. Tato knižní událost se koná 3. a 4. března 2023 na Černé louce, potkáte zde nejen knižní nakladatele, autory, herce či režiséry, ale především náruživé čtenáře.

Tváří letošního ročníku se stala oblíbená spisovatelka Karin Lednická, která odstartuje páteční program v živém vysílání pořadu ČRo Dvojka – Blízká setkání s Alešem Cibulkou.
V sobotní debatě Deníku N se společně s Kateřinou Tučkovou, autorkou knihy Bílá voda, pustí do temnějších koutů naší minulosti.

 „Jedno pódium, dvě z nejčtenějších spisovatelek současné české literatury… Máme velkou radost, že letos návštěvníkům festivalu můžeme nabídnout takto zajímavý program. Věříme, že debata autorek několika oceněných knih nadchne nejednoho čtenáře a knihomola,“ sdělil ředitel festivalu Jan Šumbera.

V rámci bohatého programu byste si neměli nechat ujít povídání o popularizaci českých spisovatelů a spisovatelek z let minulých se spisovatelkou a influencerkou Karolínou Zoe Meixnerovou

Oblíbený herec, scenárista a režisér Jiří Mádl do Ostravy přijede představit svůj románový debut Přitažlivost planety Krypton.

Spíše mladší čtenáři, ale nejen oni, mohou s členkami HumbookTeamu prodiskutovat popularitu hlavních postav několika young adult knih.

Mezi dalšími hosty budou Scarlett Willková, Miriam Blahová a Andreas Pittler.

Stále oblíbenější jsou příběhy skutečných zločinů, besedou s legendami novodobé kriminalistiky návštěvníky provede Mirek Vaňura, moderátor nejúspěšnějšího podcastu ČRo Dvojka – Kriminálka.

Herci a tvůrci z Národního divadla moravskoslezského nám prozradí, jak vznikla adaptace životopisného románu o Marii Antoinettě.

Knihy jsou často také nástrojem pro vzdělávání a diskusi o politických tématech, proto se v jedné ze scén zaměříme i na kulturu, společnost a aktuální politické dění. 

Přijďte se setkat s oblíbenými autory a dalšími milovníky literatury, načerpejte inspiraci a doplňte svou knihovnu o nové knihy, které si můžete v rámci autogramiád nechat i podepsat. Na Knižním festivalu v Ostravě si každý najde to své.

Partnery akce jsou Český rozhlas Dvojka, Deník N, Knihcentrum.cz, Centrum PANT a statutární město Ostrava.

Kompletní program a aktuální informace najdete na www.kniznifestival.cz

Text: Denisa Urbanová, Štěpánka Levá
Foto: Karin Zadrick

Nepřehlédněte

Lepší čtení pro předvánoční období nenajdete: Vánoce na skotském hradě jsou knihou plnou naděje a lidské dobroty

02.12.2023 | Recenze

"Chtěl bych, aby čtenáři mé knihy dokázali nehledě na to, jak moc jsme jiní, vnímat druhé především jako lidské bytosti," říká Marek Torčík o svém románovém debutu

01.12.2023 | Rozhovory

Tyto knížky jsou jako stvořené pro pošmourné podzimní a zimní dny. Zkraťte si čekání na Vánoce s jedním z našich osmi tipů na napínavé čtení!

30.11.2023 | Tipy na knihy

Není vám jedno, v jakém stavu naši planetu předáme budoucím generacím? Legendární kniha Davida Attenborougha je povinná četba pro celé lidstvo

29.11.2023 | Tipy na knihy

Vosí hnízda nebo včelí úly? V čem všem se neshodl Roman Vaněk se svou ženou Janou, když společně tvořili nejnovější kuchařku s názvem Sváteční

28.11.2023 | Rozhovory

magazín knihkupec

je nezávislý tištěný měsíčník přinášející informace o knižních novinkách, rovněž ale o důležitých událostech ze světa kultury a umění.

Tento portál je neúplným zrcadlem jeho redakčního obsahu. Některé články, recenze, knižní ukázky a pod. vycházejí pouze v jeho tištěné podobě. Pro tu ovšem musíte navštívit některé kamenné knihkupectví, kde jej dostanete zdarma ke svému nákupu.