Memoáry Britney Spearse: Kniha o poselství, jak je důležité neztratit naději, víru v Boha a v sebe sama. A to i když máte pocit, že vás celý svět opustil

01.07.2024 | Recenze
Memoáry Britney Spearse: Kniha o poselství, jak je důležité neztratit naději, víru v Boha a v sebe sama. A to i když máte pocit, že vás celý svět opustil

RECENZE: Další nudný memoár o nezajímavém životě zhýčkané celebrity? Zapomeňte. Biografie americké zpěvačky Britney Spears jde na dřeň. Ukazuje odvrácenou stranu slávy, jež ve výsledku hraničila až s týráním.
 

Bulvární média zpěvačku milují. Aby také ne. V minulosti díky svým skandálům opanovala titulní stránky časopisů, které se prodávaly jako housky na krámě. A ani dnes se nedrží zpátky. Její prapodivné tanečky a lascivní pohyby na instagramu neujdou pozornosti žádného z on-line deníků o celebritách. Co se ale pro jednou nespoléhat na popisy bulvárních novinářů, a přečíst si, co si myslí samotná hvězda?

Je to možné, a to díky jejím memoárům Žena ve mně, který konečně vyšel v češtině. Nakladatelství Bourdon životopis vydalo hned ve dvou edicích. Ta sběratelská je obzvláště povedená a je skvělé vidět, že si nakladatelský dům dal tolik záležet a myslel i na ty z nás, pro které je knihovna ozdobou domova.

Žena ve mně je nesmírně čtivá. Nečekejte žádné složité popisy, zpěvačka je až nebývale přímá. Šok to musí být i pro fanoušky, kteří ji dlouhé roky viděli jen velmi omezenou optikou – tak, jak globální hvězdu prezentoval její marketingový a komunikační tým v čele s despotickým otcem. Tím, který ji prostřednictvím nařízeného opatrovnictví dlouhé rok ovládal.

Kniha je jedním z prvních počinů, jež zpěvačka pustila do světa po ukončení opatrovnictví. Na Britney je sympatické, že neignoruje kontroverze s ní spojené a otevřeně se vyjadřuje k událostem, které jí v minulosti značně uškodily v očích veřejnosti. Že podvedla svého partnera Justina Timberlaka? Brala drogy? „Kalila“ jak šílená? Nestarala se o své děti? Nervově se zhroutila a chtěla spáchat sebevraždu? Ano, to vše se o ní psalo. Ale co když to všechno bylo jinak? Celebrita v knize vůbec poprvé podává svou verzi událostí.

Zaslouží se dodat, že kniha není nějakou prvoplánovou obhajobou jejího chování. Ve skutečnosti jde spíše o poselství, jak je důležité neztratit naději, víru v Boha a v sebe sama. A to i když máte pocit, že vás celý svět opustil.

„Dlouho mi trvalo a dalo mi to hodně práce, než jsem se cítila na to vypovědět svůj příběh. Doufám, že některé lidi inspiruje a chytne je za srdce,“ píše Britney. Vaši pozornost si právě pro to tato kniha zaslouží.

 

Text: Vladimír Barák
Foto: Markéta Havlová

Nepřehlédněte

Z téhle knížky vám bude větší horko než ze sluníčka: Zakázané uvolnění je svůdným rozptýlením, které si užijete nejen o letní dovolené

25.07.2024 | Tipy na knihy

Podmanivé Divé ženy jako klenot vaší knihovny. Debutový román australské rodačky Emilie Hart ve vás bude rezonovat ještě dlouho po jeho dočtení

23.07.2024 | Tipy na knihy

Legendy a latéčka namlsaly čtenáře na feel-good fantasy, prequel Knihkupectví a kostní prach pokračuje ve vytyčené cestě. Co dělala sympatická orkyně Viv, než si založila kavárnu?

22.07.2024 | Recenze

Barbaři z ledové planety: Ze zajetí do víru vášně na planetě ledu. Tato knih přivodí ruměnec na tváři i zběhlým čtenářům erotických románů

19.07.2024 | Recenze

Naučte se cizí jazyk poslechem: Díky audioknihám se můžete pomalu zlepšovat po celý rok a na dovolené se pak v klidu domluvíte sami

18.07.2024 | Ostatní

magazín knihkupec

je nezávislý tištěný měsíčník přinášející informace o knižních novinkách, rovněž ale o důležitých událostech ze světa kultury a umění.

Tento portál je neúplným zrcadlem jeho redakčního obsahu. Některé články, recenze, knižní ukázky a pod. vycházejí pouze v jeho tištěné podobě. Pro tu ovšem musíte navštívit některé kamenné knihkupectví, kde jej dostanete zdarma ke svému nákupu.