Máte chuť si v létě přečíst něco zajímavého, ale nemáte možnost listovat papírovou knihou? Řešení je prosté – audiokniha!

18.08.2023 | Tipy na knihy
Máte chuť si v létě přečíst něco zajímavého, ale nemáte možnost listovat papírovou knihou? Řešení je prosté – audiokniha!

V autě cestou na výlet, při práci na zahrádce, na pláži u moře... Příběhy ve formě audioknih mají tu výhodu, že je můžete "číst" kdekoliv. A to se hodí zejména teď v létě! Připravili jsme pro vás tipy na novinky, které by vám určitě neměly uniknout!
 

Sara Gay Forden: Klan Gucci
Čte: Zdeněk Velen

Co předcházelo ránu 27. března 1995, kdy čtyři výstřely ukončily život Maurizia Gucciho, dědice slavné módní značky? Odhalte temný příběh jedné italské rodiny, která ve víru intrik a touhy po ještě větším bohatství ztratila rodinné impérium.

 

Pavel Klusák: Gott – Československý příběh
Čtou: Vasil Fridrich, Jan Cina a Pavel Klusák

Písně dvaačtyřicetinásobného Zlatého slavíka dojímaly i rozdělovaly. Důkladný rozbor proměny nadějné semaforské hvězdy v interpreta ideologicky nezávadného šlágru nabízí náhled na umělce, jehož obliba prozrazuje i cosi nelibého o národě, který ho uctívá.

 

Anita Diamantová: Červený stan
Čte: Kateřina Winterová

Z písku pouště povstal příběh Díny, jediné dcery židovského praotce Jákoba. Dívka, jež měla být z Bible vymazána, vylíčí pohnutou historii svého kočovného kmene, úděl tehdejších žen i krvavou tragédii podnícenou zájmem bohatého prince o její půvaby…

 

Michael Hjorth & Hans Rosenfeldt: Temná tajemství
Čte: Aleš Procházka

Mladému gymnazistovi někdo vyřízl srdce. Věhlasného psychologa Sebastiana Bergmana, který se do vyšetřování zapojil z čistě soukromých důvodů, přivede jeho pátrání na stopu temných tajemství za zdmi prestižní školy. První díl úspěšné kriminální série.

 

Vojtěch Steklač: Bořík & spol.
Čte: Jan Zadražil

I v Holešovicích jich bylo pět… ne, vlastně jen čtyři, jelikož Bohoušek je zavrženíhodný šprt. Bořík, Aleš, Mirek a Čenda vyvádějí rošťárny, které pokaždé vyvrcholí legračním malérem. Mámy a tátové jsou z toho na blázinec, zato my se královsky bavíme!

 

Miika Nousiainen: Fazóna
Čtou: Matouš Ruml, Radúz Mácha, Libuše Švormová, Alena Hladká a Robert Mikluš

Sami je muž v nejlepších letech, přes tikot biologických hodin však sotva slyší vlastní myšlenky. Jeho kamarád Markus zůstal sám se třemi dcerami a Pesonen se musí starat o stárnoucí rodiče. Finský bestseller s humorem boří stereotypy o partnerství i rodině.

 

Text: se svolením OneHotBook
Foto: Markéta Havlová

Nepřehlédněte

Romantika čtyřikrát jinak: Tyto romány vám zajistí noc plnou lásky a vášně. Vybírejte mezi pokračováním série o miliardářích, příběhem plným intrik a romantasy

21.06.2024 | Tipy na knihy

Robert Kett: typický detektiv solitér, který se vrhá do všeho po hlavě. Série z pera Alexe Smitha je jako obří detektivní cukrárna, ve které nechybí sérioví vrazi, úplatní policisté ani drogy

20.06.2024 | Seriál detektivové

Tři sekery – horor, thriller, psychologické drama i detektivka v jednom. Kateřina Surmanová dokáže vykreslit atmosféru tak, až máte pocit, že jste součástí celého příběhu

19.06.2024 | Recenze

Živá planeta Davida Attenborougha ukazuje, jak jsme propojeni s přírodou. Nadčasový text z roku 1984 doplněný o nejnovější vědecké poznatky a nádherné fotografie

18.06.2024 | Tipy na knihy

„V doku románu je fikce přípustná pouze v případě, že narazíte na nějaké bílé místo.“ Markéta Dočekalová v knize Kde domov můj? přibližuje neznámý život autora české hymny

17.06.2024 | Rozhovory

magazín knihkupec

je nezávislý tištěný měsíčník přinášející informace o knižních novinkách, rovněž ale o důležitých událostech ze světa kultury a umění.

Tento portál je neúplným zrcadlem jeho redakčního obsahu. Některé články, recenze, knižní ukázky a pod. vycházejí pouze v jeho tištěné podobě. Pro tu ovšem musíte navštívit některé kamenné knihkupectví, kde jej dostanete zdarma ke svému nákupu.