Vysočina ožije knihami – tento týden se v Havlíčkově Brodě uskuteční 33. ročník tradičního Podzimního knižního veletrhu

02.10.2023 | Knižní zajímavosti
Vysočina ožije knihami – tento týden se v Havlíčkově Brodě uskuteční 33. ročník tradičního Podzimního knižního veletrhu

Už tento týden se v Havlíčkově Brodě uskuteční tradiční Podzimní knižní veletrh. 6. a 7. října 2023 hostí Kulturní dům Ostrov už 33. ročník této události, která si získala pevné místo v kalendářích všech milovníků knih i nakladatelství.
 

Motto letošního veletrhu zní: Po válce v šest hodin večer. Je to výraz solidarity s napadenou Ukrajinou a také pocta Jaroslavu Haškovi. Citát je známý, ale ne každý ví, která postava z Osudů dobrého vojáka Švejka tuto větu řekla – právě na to budou odpovídat návštěvníci veletrhu na slosovatelných vstupenkách.

Počet vystavovatelů, které najdete v Kulturním domě Ostrov, přesahuje 140. Najdete mezi nimi velké nakladatelské domy, ale i malé subjekty, které zde mají jedinečnou příležitost představit svou produkci. To ale není vše – kromě knih si z Podzimního knižního veletrhu můžete odnést třeba také deskové hry nebo diáře a kalendáře. Kompletní seznam vystavovatelů naleznete ZDE.

Za pozornost stojí také doprovodný program, zejména autogramiády u stánku Českého rozhlasu Vysočina, který naleznete přímo proti vchodu. V pátek se odsud budou živě vysílat rozhovory se zajímavými hosty, například s Lucií Hlavinkovou, Lucií Tučkovou, šéfredaktorem Albatrosu a znalcem Harryho Pottera Petrem Eliášem, Lenkou Kapsovou, profesorem Petrem Čornejem a dalšími. V sobotu tu pak proběhnou autogramiády Aleny Müllerové, Františka Kalendy, Michaely Vaščíkové.
V literární kavárně Petrkov na balkoně se uskuteční beseda Miroslava Urbana o životě se včelami či křest knihy básní Josefa Mlejnka Nechráněný přejezd. Celý doprovodný program veletrhu najdete ZDE.

33. Podzimní knižní veletrh začíná v pátek 6. října v 10 hodin a slavnostně ho zahájí předseda Senátu Parlamentu ČR Miloš Vystrčil na Schodech Krajské knihovny Vysočiny v Havlíčkově Brodě. Ve 21 hodin bude v klubu Oko již tradiční koncert Rock for Book, kde tentokrát zahraje Pražský výběr.

Kompletní informace o Podzimním knižním veletrhu naleznete na stránkách www.hejkal.cz/veletrh.

 

Text: Markéta Havlová, se svolením pořadatele Nakladatelství Hejkal
Foto: se svolením pořadatele Nakladatelství Hejkal

Nepřehlédněte

Lepší čtení pro předvánoční období nenajdete: Vánoce na skotském hradě jsou knihou plnou naděje a lidské dobroty

02.12.2023 | Recenze

"Chtěl bych, aby čtenáři mé knihy dokázali nehledě na to, jak moc jsme jiní, vnímat druhé především jako lidské bytosti," říká Marek Torčík o svém románovém debutu

01.12.2023 | Rozhovory

Tyto knížky jsou jako stvořené pro pošmourné podzimní a zimní dny. Zkraťte si čekání na Vánoce s jedním z našich osmi tipů na napínavé čtení!

30.11.2023 | Tipy na knihy

Není vám jedno, v jakém stavu naši planetu předáme budoucím generacím? Legendární kniha Davida Attenborougha je povinná četba pro celé lidstvo

29.11.2023 | Tipy na knihy

Vosí hnízda nebo včelí úly? V čem všem se neshodl Roman Vaněk se svou ženou Janou, když společně tvořili nejnovější kuchařku s názvem Sváteční

28.11.2023 | Rozhovory

magazín knihkupec

je nezávislý tištěný měsíčník přinášející informace o knižních novinkách, rovněž ale o důležitých událostech ze světa kultury a umění.

Tento portál je neúplným zrcadlem jeho redakčního obsahu. Některé články, recenze, knižní ukázky a pod. vycházejí pouze v jeho tištěné podobě. Pro tu ovšem musíte navštívit některé kamenné knihkupectví, kde jej dostanete zdarma ke svému nákupu.