Fantasy příběh, kde je v hlavní roli Praha, andělé a démoni

15.08.2022 | Recenze
Fantasy příběh, kde je v hlavní roli Praha, andělé a démoni

Zajímavý fantasy román z pera německé autorky, s romantickou linkou odehrávající se v Praze. Milena má zvláštní schopnosti, které by mít neměla. Říká tomu prokletí a snaží se zjistit o svých schopnostech víc. Zároveň by se jich ráda zbavila. Zaplete se kvůli tomu do boje mezi dobrem a zlem. Na jakou stranu se nakonec sama přidá? (text a foto: Štěpánka Levá)

Už celých 12 let sužuje svět disharmonie, narušující poměr dobra a zla, světla a stínu, lidí a Věčných. Úkolem Věčných je zachovávat a ochraňovat rovnováhu. Asher je doma v říši temnoty a patří mezi Věčné. Udržuje si odstup od všech intrikánů do chvíle, než se jeho nepřítel zajímat o lidskou dívku Milenu (či Milu). Mila má schopnosti, které by žádný obyčejný člověk mít neměl. A Asher se bude muset rozhodnout, jestli mu dávka stojí za to, aby uvedl svět do chaosu…

Kniha Popel a duše pro mě byla velice milým překvapením. Neměla jsem příliš velká očekávání, kniha mě na první pohled zaujala obálkou a také faktem, že se příběh odehrává z větší části v Praze. Knížka je podle mě ukázkové young adult čtení, které se nese v příjemném duchu, nečekejte žádné explicitní scény. Těšit se však můžete na příběh plný akce, napětí, ale také romantiky a lásky.

Popel a duše: Chvění kouře a zlata je první dílem chystané série, z toho důvodu se o světe Věčných nedozvíme úplně všechno. Autorka Ava Reedová nás však seznámí s prostředím, s Prahou a také s hlavní hrdinkou Milenou. Osobně bych informací uvítala víc, ale to si asi budu muset počkat, až se dočkáme dalšího pokračování v českém překladu. Rozhodně si ale čtení užijete, především v druhé polovině zajímavých momentů a zvratů přibývá, děj je plný akce a čtení vám bude ubíhat velmi rychle. Za zmínku také stojí, že většina knihy se odehrává v současné Praze, na známých a turisty oblíbených místech.

Celkově se jedná o nenáročné oddechové čtení, které si užijí všichni milovníci young adult fantasy, ale díky nekomplikovanému ději a malému množství hlavní postav se do knihy mohou pustit i naprostí fantasy začátečníci.

 

Nepřehlédněte

Vařečkou proti válce: Hrdinky historického románu Na kuchyňské frontě předvádějí vrcholné kuchařské umění z potravin na přídělový systém

26.09.2023 | Recenze

Kvalitní literatura pro dlouhé podzimní večery: Novinka Ráj od nositele Nobelovy ceny za literaturu a další tituly, které se jistě zařadí mezi nejlepší knihy vašeho života

25.09.2023 | Tipy na knihy

U těchto příběhů se vám napětím rozbuší srdce: Tři tipy na temné knihy, jako stvořené pro podzimní čtení

24.09.2023 | Tipy na knihy

Josef Káďa Kadeřábek doporučuje svou novou knihu fanouškům seriálu Volha: "Na panáka myslivecké na ledu se dalo trochu skotské whisky jenom nahoru, takzvaně na plavanou. A host nic nepoznal."

23.09.2023 | Rozhovory

Královna českého hororu – Kateřina Surmanová: Autorka bestselleru Šepot z lesa přichází s děsivou novinkou, která se odehrává na jižní Moravě

22.09.2023 | Tipy na knihy

magazín knihkupec

je nezávislý tištěný měsíčník přinášející informace o knižních novinkách, rovněž ale o důležitých událostech ze světa kultury a umění.

Tento portál je neúplným zrcadlem jeho redakčního obsahu. Některé články, recenze, knižní ukázky a pod. vycházejí pouze v jeho tištěné podobě. Pro tu ovšem musíte navštívit některé kamenné knihkupectví, kde jej dostanete zdarma ke svému nákupu.