Fantasy příběh, kde je v hlavní roli Praha, andělé a démoni

15.08.2022 | Recenze
Fantasy příběh, kde je v hlavní roli Praha, andělé a démoni

Zajímavý fantasy román z pera německé autorky, s romantickou linkou odehrávající se v Praze. Milena má zvláštní schopnosti, které by mít neměla. Říká tomu prokletí a snaží se zjistit o svých schopnostech víc. Zároveň by se jich ráda zbavila. Zaplete se kvůli tomu do boje mezi dobrem a zlem. Na jakou stranu se nakonec sama přidá? (text a foto: Štěpánka Levá)

Už celých 12 let sužuje svět disharmonie, narušující poměr dobra a zla, světla a stínu, lidí a Věčných. Úkolem Věčných je zachovávat a ochraňovat rovnováhu. Asher je doma v říši temnoty a patří mezi Věčné. Udržuje si odstup od všech intrikánů do chvíle, než se jeho nepřítel zajímat o lidskou dívku Milenu (či Milu). Mila má schopnosti, které by žádný obyčejný člověk mít neměl. A Asher se bude muset rozhodnout, jestli mu dávka stojí za to, aby uvedl svět do chaosu…

Kniha Popel a duše pro mě byla velice milým překvapením. Neměla jsem příliš velká očekávání, kniha mě na první pohled zaujala obálkou a také faktem, že se příběh odehrává z větší části v Praze. Knížka je podle mě ukázkové young adult čtení, které se nese v příjemném duchu, nečekejte žádné explicitní scény. Těšit se však můžete na příběh plný akce, napětí, ale také romantiky a lásky.

Popel a duše: Chvění kouře a zlata je první dílem chystané série, z toho důvodu se o světe Věčných nedozvíme úplně všechno. Autorka Ava Reedová nás však seznámí s prostředím, s Prahou a také s hlavní hrdinkou Milenou. Osobně bych informací uvítala víc, ale to si asi budu muset počkat, až se dočkáme dalšího pokračování v českém překladu. Rozhodně si ale čtení užijete, především v druhé polovině zajímavých momentů a zvratů přibývá, děj je plný akce a čtení vám bude ubíhat velmi rychle. Za zmínku také stojí, že většina knihy se odehrává v současné Praze, na známých a turisty oblíbených místech.

Celkově se jedná o nenáročné oddechové čtení, které si užijí všichni milovníci young adult fantasy, ale díky nekomplikovanému ději a malému množství hlavní postav se do knihy mohou pustit i naprostí fantasy začátečníci.

 

Nepřehlédněte

Chtěl jsem vytvořit nové ztělesnění upíra, který se od ostatních liší, říká Victor Dixen a proměnil krále Slunce v despotického vampýra

27.11.2022 | Rozhovory

Knihy, které skrývají tu správnou dávku motivace, nemusí být jen od známých autorů jako je Matt Haig nebo Mark Manson

26.11.2022 | Knižní zajímavosti

Tři kila a 1150 stran. Obsáhlá historická práce o Hitlerovi a třetí říši obsahuje řadu překvapivých odhalení, říká překladatel Martin Pokorný

25.11.2022 | Rozhovory

Autobiografický román Náraz od trojice německých autorů je o Berlíně osmdesátých let s příměsí tehdejšího Československa

24.11.2022 | Recenze

Po výhře v povídkové soutěži bylo psaní intenzivnější, říká nevystupující stand-up komik Michal Ježek

23.11.2022 | Rozhovory

magazín knihkupec

je nezávislý tištěný měsíčník přinášející informace o knižních novinkách, rovněž ale o důležitých událostech ze světa kultury a umění.

Tento portál je neúplným zrcadlem jeho redakčního obsahu. Některé články, recenze, knižní ukázky a pod. vycházejí pouze v jeho tištěné podobě. Pro tu ovšem musíte navštívit některé kamenné knihkupectví, kde jej dostanete zdarma ke svému nákupu.